Zondagmiddag om 16.45 uur staat voor Willem II de eerste thuiswedstrijd van het seizoen op het programma. Tegenstander in het Koning Willem II stadion is FC Eindhoven, dat de competitie vorige week in de lichtstad begon met een 1-0 overwinning op Jong FC Utrecht. Het duel staat onder leiding van arbiter Robin Hensgens.
FC Eindhoven speelt vanaf het seizoen 1977-1978 op het tweede niveau van het Nederlandse voetbal. De ploeg doet regelmatig mee in de play-offs om promotie naar de Eredivisie. Afgelopen seizoen was hierop een uitzondering met een elfde plaats op de eindrangschikking. Veel spelers van de kern bleven de club trouw. Met de komst van Clint Essers, John Neeskens en Kevin van Veen is er ervaring toegevoegd. Deze week is er met Edoly Lukoki nog een rappe Franse vleugelaanvaller vastgelegd.

Het Kempen shirt
Net zoals Willem II heeft ook FC Eindhoven dit seizoen een uniek shirt. Voor het eerst in de geschiedenis zal het aantreden in het Kempen shirt. Een nieuw uitshirt met de “groen-geel-witte kleuren” van de Kempen. Groen voor bossen en heide. Geel voor de granen en de mais die groeit op de glooiende akkers. Wit voor het pure karakter, hardwerkend, vriendelijk en nooit opgevend.
Doelpunten
Met Boris van Schuppen, Sven Blummel, Hugo Deenen, Rangelo Janga en Kevin van Veen is er veel scorend vermogen. Van Veen kwam deze zomer verrassend over van FC Groningen. Sinds dat de spits in het seizoen 2014/2015 bij FC Oss zestien keer scoorde in twintig wedstrijden is er iedere transferwindow veel belangstelling voor hem.
Oude bekenden
Met Jorn Brondeel en Rangelo Janga staan er zondag twee Eindhoven spelers op het veld met een Willem II verleden. Keeper Brondeel kwam in de zomer van 2020 over van FC Twente en speelde in twee seizoenen in totaal 13 wedstrijden. Spits Janga was in zijn jeugdjaren voor de club actief en speelde ook nog enkele wedstrijden voor de hoofdmacht, voordat hij bij Excelsior tekende. Daarna speelde hij nog voor talloze clubs in binnen- en buitenland, voordat hij vorig seizoen voor twee jaar tekende bij FC Eindhoven.

Historie
Op 8 maart 2024 speelden beide ploegen voor het laatst tegen elkaar in Tilburg voor de competitie. Willem II zegevierde met 3-0 door doelpunten van Thijs Oosting, Tommy St. Jago en Jeremy Bokila. Eén seizoen eerder stond na 90 minuten dezelfde uitslag op het scorebord door doelpunten van Jizz Hornkamp, Dani Mathieu en wederom Jeremy Bokila.
Bericht delen