Nederlaag zet streep door directe handhaving
Auteur
Wouter Janssen
Fotografie door
Geert van Erven & Toin Damen

Willem II kan zich niet meer direct handhaven in de Eredivisie. Door de thuisnederlaag tegen Heracles Almelo (1-2) is nacompetitie de enige overgebleven route om ‘erin’ te blijven.

Afbeelding
WILHER
Teleurstelling bij Lambert na de thuisnederlaag

Willem II begon met Boris Lambert in het hart van de verdediging op de plek van de geschorste Raffael Behounek. Heracles nam het initiatief en drukte Willem II terug op eigen helft. Dat leidde in eerste instantie nergens toe, maar na een kwartier was het toch raak. Ivan Mesik kopte de bal vanuit een vrije trap via de binnenkant van de paal binnen: 0-1. Onder andere door het vele balverlies kwam Willem II weinig aan het opbouwen van een aanval toe. Heracles had wat dat betreft meer in de melk te brokkelen. Thomas Didillon-Hödl liet echter niet toe dat de Heraclieden de 0-1 voorsprong konden verdubbelen.

Na een halfuur redde hij tweemaal uitstekend bij serieuze kansen voor Luka Kulenovic en Jizz Hornkamp. In de extra tijd van de eerste helft leek Ringo Meerveld met een mooie soloactie op weg naar de gelijkmaker. Zijn uiteindelijke poging miste helaas kracht en richting.

Afbeelding
WILHER

Kort op gelijke hoogte
Zo zoekend als Willem II voor de rust was, zo energiek kwamen de Tilburgers kort na de pauze voor de dag. De 1-1 liet niet lang op zich wachten. Jeremy Bokila knikte zes minuten na de hervatting een indraaiende vrije trap van Emilio Kehrer tegendraads binnen. Niet veel later loste Kehrer zelf een gevaarlijk schot, maar doelman Fabian de Keijzer redde. Van die hoop op de voorsprong, ging het uitverkochte Koning Willem II stadion binnen één minuut naar vrees. Amine Lachkar veroorzaakte door licht vasthouden een strafschop. Jizz Hornkamp haalde de trekker over (1-2), waardoor Willem II weer terug bij af was. Overigens mist Lachkar door de gekregen gele kaart PEC Zwolle-thuis.

Geen tweede gelijkmaker
De opnieuw opgelopen achterstand leek Willem II veel parten te spelen. Het energieke spel van het eerste kwartier van de tweede helft vloeide weg. Met enkele aanvallende wissels probeerde Kristof Aelbrecht zijn elftal weer naar voren te stuwen. Heracles wekte de indruk zich comfortabel te voelen bij de krappe voorsprong en kwam nog zelden dichtbij het doel. Dat gold helaas ook voor Willem II, dat geen vuist meer wist te maken. Nadat de wedstrijd kort werd gestaakt door op het veld gegooide voorwerpen, liep het stadion nagenoeg leeg. In de resterende minuut kwam er geen verrassing meer uit de hoge hoed, waardoor direct lijfsbehoud niet meer haalbaar is.

Om plek 16 te behouden moeten de Tricolores Almere City en RKC Waalwijk onder zich zien te houden. Willem II speelt nog tegen PEC Zwolle en NAC Breda. RKC treft SC Heerenveen, Feyenoord en Go Ahead Eagles. Almere City speelt nog tegen Sparta, Fortuna en AZ.

Afbeelding
WILHER

Bericht delen