'Geweldig die jonge talenten in huis te hebben'

'Geweldig die jonge talenten in huis te hebben'

Club Pellikaan heeft al een aantal jaren een sponsorovereenkomst met Willem II en de samenwerking is nog volop in ontwikkeling. Basis van de huidige overeenkomst is de samenwerking met de Voetbalacademie van Willem II. ‘Ons sport- en fitnesscentrum heeft de jeugdspelers van Willem II veel te bieden.’

Dit is een verhaal uit het Tricolores Magazine van oktober 2020.

We spreken Dennis Vos, locatiemanager Club Pellikaan Tilburg, in het restaurant van de club. Tijdens zijn studie sportmanagement heeft hij stage gelopen bij de afdeling sales van Pellikaan in Apeldoorn, daar ligt dan ook de basis voor zijn betrokkenheid bij het sportcentrum. Na afronding van zijn studie werkt hij een aantal jaren bij de vestiging in Amersfoort en sinds februari 2020 is hij clubmanager in Tilburg. Maar na anderhalve maand moest de club dicht en kwam het fitnesscentrum in een lockdown terecht. Een ingewikkelde periode van improviseren en reorganiseren begon. ‘Dat vroeg wel wat andere competenties en managementvaardigheden van mij’.

Dennis Vos, locatiemanager Club Pellikaan Tilburg

Een begrip in de regio
‘Ik ervaar dat in Tilburg én in de regio zowel de club als de naam Pellikaan echt een begrip is. Dat merk je vooral aan de verbinding met het bouwbedrijf, de carrière van Henk Pellikaan, Longa en het ijshockey. De zoon van Henk, die ook verbonden is aan het bouwbedrijf, is nog steeds trouw sporter hier en kan je echt alles vertellen over de constructie van het gebouw en de geschiedenis ervan. Het is een mooie mix van vakmanschap en trots.’ Club Pellikaan heeft momenteel ongeveer 4000 leden en dagelijks bezoeken ongeveer 700 leden het sportcentrum. Daaronder zijn er ook regelmatig spelers van het eerste elftal van Willem II actief, die er een eigen programma afwerken. ‘Voor veel leden en zeker voor de supporters van Willem II een feest van herkenning.’

Sponsorschap
‘Als Club Pellikaan zijn wij al jaren sponsor van Willem II. Ik vind dat een aantal zaken nog wat duidelijker uitgekristalliseerd mogen worden, maar de invulling van een sponsorschap moet ook groeien. Basis van de huidige overeenkomst is de samenwerking met de voetbalacademie. Ons sport- en fitnesscentrum heeft de jeugdspelers van Willem II veel te bieden. Willem II O21 maakt bijvoorbeeld onder begeleiding van de eigen trainers gebruik van onze fitness- en sportapparatuur. En het is elke keer een geweldig gezicht om die jonge talenten van Willem II in huis te hebben. Veel van onze leden genieten daar ook van. We zijn er trots op dat wij op deze manier een stevige bijdrage kunnen leveren aan de kwaliteit van de jeugdopleiding. Het is, ook door de nabijheid, een unieke combinatie aan de Rueckertbaan.

Zichtbaar in het stadion
Voor de uitstraling en om de relatie met Willem II te laten zien, komt de naam van de club terug op de LED-boarding en op diverse sponsoruitingen in en om het Koning Willem II stadion. Vos benadrukt het belang van vooral die LED-boarding. Bij alle tv-uitzendingen van de wedstrijden komt de naam van Club Pellikaan goed in beeld.‘Trots ben ik ook op de relatie met diverse sponsoren van Willem II. Al jaren komt een groep gezamenlijk sporten. Zij krijgen één keer in de week spinningles.’

Toekomst
‘In de komende jaren willen we een verdere invulling geven aan het sponsorschap. We willen onder andere de jeugd nog meer bereiken. Willem II is voor ons een mooie partner om mee verder te gaan. Het bevestigt de band met het verleden, de stad en met sport in het algemeen.’

Ervaringen van Sotirios Kokkinis
Een van de spelers van Willem II O21, Sotirios Kokkinis, over Club Pellikaan. ‘Op maandag en dinsdag gaan we met ons team naar de krachttraining. We krijgen training van onze eigen trainers. We werken een programma af met oefeningen gericht op kracht, wendbaarheid en atletische ontwikkeling.’ Kokkinis is heel tevreden over deze training en het resultaat. Trots vertelt hij: ‘De trainingen bij Club Pellikaan maakt mij tot een completere voetballer, omdat mijn conditie verbetert. Ik merk dat vooral rondom de 60e – 70e minuut van een wedstrijd. Als ik die periode goed doorkom en ik de wedstrijd goed kan uitspelen, merk ik dat ik baat heb bij de trainingen in het sportcentrum.’

Sotirios Kokkinis, speler van Willem II O21

Toin Damen

Laatste nieuws